پرسپولیس ,خیلی ,حقیقی ,خودش ,همین ,بازی ,فوتبال ایران ,محمد انصاری ,هافبک دفاعی ,خودش داشت ,انصاری ناشناخته ,بزرگان فوتبال ایران
به بهانه درخشش انصاری ناشناخته /راستی رضا حقیقی کجاست؟

ارتش سرخ دات كام :

راز موفقیت و رسیدن به نقطه مطلوب در فوتبال ایران همیشه خوب  تمرین کردن ، داشتن استعداد و حتی خوش شانسی محض نیست. شاید اغراق نباشد که داشتن “جنبه” را مهمترین مولفه بدانیم. از علی دایی گرفته تا خداداد ، کریمی ، کیا و فرهاد مجیدی و خیلی های دیگر که از خاکستر بی نامی چنان سر برافراختند که حالا اسم هر کدام شان یک دنیا بار معنایی و خاطره دربر دارد.

 خیلی های دیگر هم بودند که با وجود شروع خوب، چنان از اذهان دور شدند که گویی اصلا وجود نداشتند. نمایش خوب و تحسین برانگیر محمد انصاری در جناح چپ پرسپولیس بهانه ای است تا به این قشر بپردازیم. بازیکنانی که کمتر کسی روی شان حساب باز می کرد اما بخاطر استعداد، ممارست و پشتکار خود انگشت نما اما ناگهان  به همان زودی از مدار خارج شدند. اینکه امروز محمد انصاری ناشناخته که به عنوان بازیکن تستی به پرسپولیس آمد و حالا یکی از بازیکنان ثابت و تاثیرگذار این تیم است فصل بعد قراردادش 10 برابر می شود یک بدیهیست. اما هیچ ضمانتی وجود ندارد همین بازیکن آرام ، سر به زیر، فرار از مصاحبه و حاشیه امروز ، بعد از گران شدن، همان مسیری را برود که بزرگان فوتبال ایران پیمودند. حتما لازم نیست همانند دایی و مهدوی کیا و دیگر لژیونرهای موفق فوتبال ایران یک دهه در خارج از کشور بازی کند، همین که سال ها در همین فوتبال  باشد، جایگاهش را در تیم ملی تثبیت کند و به نقطه اوج برسد، خودش یک موفقیت بسیار بزرگ است که نمونه های بسیاری از رسیدن به آن محروم ماندند.

شاید مثال خوب و دم دستی که از قضا در همین پرسپولیس پله های محبوبیت را یکی صدتا بالا رفت رضا حقیقی باشد.هافبک دفاعی مورد علاقه محمد رویانیان که بزرگان فوتبال ایران پس از مشاهده بازی هایش در فجر اعلام کردند جانشین جواد نکونام را یافته اند. قبل از اینکه پیراهن پرسپولیس را برتن کند، همان روزهایی که در فجر بود و کی روش به عنوان پدیده او را به تیم ملی دعوت کرد، خیلی ها درخشان ترین آینده را برای او متصور می شدند که دست کم به راحتی به صد بازی ملی می رسد. بازیکنی که در جام جهانی ولو به صورت بسیار کم و ناچیز سابقه حضور در زمین را دارد حالا چنان غیب شده که در بین این همه رسانه ورزشی کوچکترین اثری از او نخواهید یافت.

 هافبکی که بنا به اعتراف خودش تنها و تنها برای پول بیشتر، پرسپولیس را ترک کرد و به پدیده رفت اما غافل از اینکه در آنجا هم خبری از پول برایش نبود. متر و معیارش در ابتدای لیگ پانزدهم باز هم همان قرارداد خوب بود. از این رو هرجا احساس می کرد قرار است پول خوب برسد او هم چند روزی آنجا تمرین کرد. اول به سیاه جامگان رفت اما زود فهمید خبری از پول های آنچنانی در زادگاهش نیست و سپس متوجه شد قرار است در انزلی غوغایی به پا شود از این رو عزم بندر را کرد اما دست آخر همه را پیچاند و به قم آمد چرا که هم دایی آمده بود و هم پول زاگروس. اما خیلی زود بخاطر مسائل فعلا ناگفتنی (!)از قم اخراج شد. رضا حقیقی و پیام صادقیان می توانند چراغ راه برای محمد انصاری و سایر جوانانی باشند که این روزها همه از آینده درخشان شان حرف می زنند.

بدون تردید مثلث پول، معروفیت و محبوبیت می تواند هر انسانی را تغییر دهد. اندازه تغییر هم رابطه مستقیمی با مقدار جنبه هر فرد دارد. آن روز ها که تازه رویانیان با صرف یک هزینه بسیار بالا در نیمفصل موفق شد حقیقی را از فجر به پرسپولیس بیاورد، این هافبک دفاعی جوان به یکی از خبرگزاری های معروف رفت. در صحبت های خودمانی با خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که نمی ترسد حواشی تهران همان بلایی را سر او بیاورد که سر یک استعداد ناب دیگر مشهدی(نیکبخت) آورد؟ او که خیلی از خودش مطمئن بود، بدون مکث گفت : من خیلی زود ازدواج کردم و اهل خانواده ام و از سوی دیگر به واسطه مداح بودنم جنس من از نوع دیگری است.

شاید ایراد کار همان همین اطمینان بیش از حدی بود که حقیقی به خودش داشت که حقیقی به خودش داشت اما آقای ستاره خیلی زودتر از آنچه همه تصور می کردند از مدار خارج شد. نیکبخت از آن دسته از ستاره هایی بود که به زعم خیلی ها قدر خودش را ندانست اما او به اندازه کافی در تیم ملی بازی کرد، در دو برهه هم ستاره استقلال بود و هم چند سال سوپر استار بلامنازع پرسپولیس .اما حقیقی به اندازه یک دهم همشهری پر حاشیه اش هم دوام نیاورد و اصلا شروع نشده گویی علاقه عجیبی به اتمام داشت.

اگرچه هنوز فرصت برای بازگشت و اثبات بزرگی برای او و صادقیان وجود دارد اما این دست از اتفاقات بهترین چراغ راه برای کم نام و نشان هایی است که سرانجام بلیت بزرگی و مشهوریت را به دست آوردند اما اگر نوع استفاده از آن را بلد نباشند شاید سریع تر از آنچه تصورش را می کنند آن را بسوزانند.

منبع اصلی مطلب : قرمزترین پسر دنیا
برچسب ها : پرسپولیس ,خیلی ,حقیقی ,خودش ,همین ,بازی ,فوتبال ایران ,محمد انصاری ,هافبک دفاعی ,خودش داشت ,انصاری ناشناخته ,بزرگان فوتبال ایران
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : به بهانه درخشش انصاری ناشناخته /راستی رضا حقیقی کجاست؟